CDA grootste in eerste stemmingsbeeld
RIJSWIJK (ANP) - Het CDA wordt mogelijk toch de grootste partij bij de Provinciale Statenverkiezingen van woensdag.
Na telling van de stemmen in 64 gemeenten, gaat het CDA aan kop met veertien zetels. De VVD volgt met dertien, de PVV met tien, de SP en D66 krijgen er allebei negen. De PvdA zakt verder weg, naar zeven. Dat blijkt uit de door de ANP verkiezingsdienst verzamelde uitslagen.
De cijfers wijken erg af van een eerder op de avond door de NOS gepubliceerde exitpoll van onderzoeksbureau Ipsos. Daarin stonden VVD en CDA allebei op twaalf zetels en haalde de PVV er acht. CDA, VVD en PVV scoren in dit zogeheten stemmingsbeeld beter dan in de exitpoll. SP, D66 en de PvdA doen het juist slechter dan in de exitpoll.
Bij de kleinere partijen komt GroenLinks op vier zetels, de combinatie ChristenUnie/SGP op vier, de Partij voor de Dieren en 50Plus allebei op twee en de Onafhankelijke Senaatsfractie behoudt haar zetel.