BIN22 aug '14 13:13

Extra geld voor ontwikkelingssamenwerking

Auteur: ANP Nieuws

DEN HAAG (ANP) - Er komt volgend jaar een bedrag van honderden miljoenen euro's extra beschikbaar voor ontwikkelingssamenwerking.

ANP
ANP

Het geld is bedoeld voor noodhulp en opvang van vluchtelingen in de eigen regio. Bronnen rond het begrotingsoverleg stellen dat vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in NRC Handelsblad.

In de voorjaarsnota had minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën al 600 miljoen euro gereserveerd voor extra uitgaven aan ontwikkelingssamenwerking en aan de afdracht aan de Europese Unie. Die uitgaveposten stijgen omdat ze berekend worden in een percentage van de omvang van de Nederlandse economie. Door een nieuwe wereldwijde rekenmethode stijgt het Nederlandse bruto binnenlands product fors.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen