Van Woerkom begrijpt uitstel stemming Kamer
DEN HAAG (ANP) - Guido van Woerkom begrijpt dat de Tweede Kamer voorlopig niet stemt over zijn benoeming tot Nationale Ombudsman.
,,Ik kan me dit gelet op de commotie van de afgelopen dagen goed voorstellen'', verklaart Van Woerkom. Hij schrijft dat hij niemand heeft willen grieven en dat hij ,,de Nationale ombudsman voor alle inwoners van Nederland wil zijn die zonder vooroordelen naar klachten van burgers kijkt''.
Van Woerkom zei 4 jaar geleden dat hij zijn vrouw liever niet met de taxi liet gaan omdat ,,er nog wel eens een Marokkaan achter het stuur zou kunnen zitten''. Hij bood excuses aan, maar Marokkaanse organisaties vinden hem nu ongeschikt als ombudsman. Ook veel Kamerleden twijfelen. Ze willen met Van Woerkom praten.