Indiase politie bewaakt treinen na protest
MUMBAI (ANP) - Machinisten in de Indiase stad Mumbai willen vrijdag alleen nog werken als ze worden bewaakt door de politie.
Bij gewelddadige protesten tegen vertragingen op het spoor raakte vrijdagochtend een machinist gewond. Vervolgens legden de machinisten massaal het werk neer, aldus Indiase media.
De treinen in de miljoenenstad kampen zeker tijdens de drukke spitsuren vaker met vertragingen. De onvrede daarover kwam vrijdag tot uitbarsting. Een pantograaf (het onderdeel van de trein dat verbinding maakt met de stroomkabels) van een trein brak af, waardoor veel treinen fikse vertraging opliepen. Op verschillende stations gooiden mensen met stenen, werden kaartjesautomaten en loketten gesloopt en stak de menigte auto's in brand.
Pas uren later kwam het treinverkeer langzaam weer op gang, toen het geweld was uitgedoofd. Een machinist kreeg een steen tegen zijn hoofd en moest behandeld worden. De politie zegde toe de machinisten te bewaken.