BUI7 jan '15 21:25Aangepast op 7 jan '15 21:46

'Syriëgangers van aanslag verdacht'

Auteur: ANP Nieuws

PARIJS (ANP) - De politie in Frankrijk is drie verdachten van de aanslag op het satirische weekblad Charlie Hebdo op het spoor.

EPA
EPA

Twee van hen zijn deze zomer uit Syrië naar Frankrijk teruggekeerd en komen uit Pantin in het noordoosten van Parijs. Zij zijn 32 en 34 jaar oud. Dat melden Franse media. De politie heeft woensdagmiddag een appartement in Pantin doorzocht zonder iemand aan te houden.

Een van de twee werd in het vorig decennium berecht, omdat hij ongeveer tien jonge Fransen zou hebben geronseld voor de strijd in Irak. Hij stond op het punt zelf naar Irak te reizen, toen hij werd aangehouden.

De politie zou nog een derde achttienjarige verdachte zonder vaste woon- of verblijfplaats op het spoor zijn. Hij stond vorig jaar nog ingeschreven bij een school in de stad Reims.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen