150 'verdachten' na ontvoering Israëliërs
JERUZALEM (ANP) - Meer dan 150 ,,terreurverdachten'' zijn tot op heden opgepakt in verband met de ontvoering van drie Israëlische jongens in de bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever.
Dat heeft het Israëlische leger bekendgemaakt.
In de nacht van zondag op maandag arresteerde het Israëlische leger 40 mensen, onder wie leden van de Palestijnse beweging Hamas. Ook de Palestijnse parlementsvoorzitter Aziz Dweik, een lid van Hamas, zit vast.
Bij de zoektocht door het Israëlische leger in het bezette gebied is volgens Palestijnse bronnen ook een dode gevallen. Een 20-jarige Palestijn werd doodgeschoten bij de stad Ramallah in het vluchtelingenkamp Jilazoun. Hij zou met stenen hebben gegooid naar militairen. Enkele anderen, onder wie een peuter van 3 jaar, raakten gewond.
In de nacht van zaterdag op zondag pakte Israël ook al tientallen Palestijnen op. Volgens premier Benjamin Netanyahu van Israël zit Hamas achter de ontvoering van de drie Israëlische tieners. De jongeren, tussen de 16 en 19, worden sinds donderdag vermist. Het leger doorzoekt onder meer vluchtelingenkampen in de Palestijnse gebieden.