Elftal Argentinië in rumoerig Buenos Aires
BUENOS AIRES (ANP) - Het Argentijnse nationale elftal is maandag in de hoofdstad Buenos Aires teruggekeerd.
De voetbalploeg verloor zondag de finale van het WK in Brazilië van het Duitse elftal. Maar een opgetogen mensenzee had zich langs de weg van het vliegveld Ezeiza naar de stad verzameld om de voetballers enthousiast te verwelkomen.
De Boeing-737 van de luchtvaartmaatschappij Aerolíneas Argentinas waar de WK-ploeg mee terugkeerde, scheerde voor de landing eerst twee keer over de mensenmenigte heen. Die kreeg de spelers nauwelijks te zien, want het trainingscentrum van de Argentijnse voetbalbond AFA is vlak bij het vliegveld en in die richting verdween ten slotte de bus met spelers.
Het enthousiasme over een tweede plaats op het WK was zondagavond laat ver te zoeken. Na de finale braken in Buenos Aires rellen uit waarbij relschoppers zich schuldig maakten aan plunderingen en vernielingen. De autoriteiten meldden dat er meer dan 120 arrestaties zijn verricht en enorme schade is aangericht. Er vielen zeker 70 gewonden.
Volgens de autoriteiten hadden de relschoppers de chaos gepland in de marge van de vreedzame viering van het eind van het WK. Voetballiefhebbers gingen volgens de politie vreedzaam naar huis.