BUI1 okt '13 21:34Aangepast op 1 okt '13 22:29

Greenpeace protesteert tijdens CL-duel

Auteur: ANP Nieuws

BASEL (ANP) - De ontmoeting in de Champions League tussen FC Basel en Schalke 04 is dinsdag enkele minuten onderbroken.

EPA
EPA

Scheidsrechter Alberto Undiano legde het spel in de eerste helft stil nadat actievoerders van Greenpeace van het dak van het stadion in Basel waren afgedaald. Zij protesteerden, voor de ogen van onder anderen UEFA-baas Michel Platini, tegen Gazprom. Dat Russische oliebedrijf is sponsor van de UEFA en Schalke.

Nadat de actievoerders waren gepakt, werd het duel na een onderbreking van zo'n 5 minuten hervat.

Greenpeace demonstreert al langer tegen Gazprom. Volgens de milieuorganisatie wil het bedrijf naar olie boren op een boorplatform ten zuiden van Nova Zembla. ,,Dat is vragen om problemen, het platform verkeert in slechte staat en door de afgelegen locatie is er niet snel hulp in de buurt als er iets misgaat’’, aldus Greenpeace eerder.

Anderhalve week geleden werd het Greenpeace-schip Arctic Sunrise geënterd door Russische autoriteiten nadat activisten actie hadden gevoerd op het boorplatform. Dertig opvarenden, onder wie twee Nederlanders, werden opgepakt en zitten nog altijd in de cel.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen