Via tunnel ontsnapte Koerden opgepakt
BINGOL (ANP) - De 18 gedetineerde Koerden die woensdagochtend via een zelfgegraven tunnel uit de gevangenis ontsnapten, zijn allen weer opgepakt.
Dat heeft de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Muammer Güler donderdag bekendgemaakt, meldt de Turkse krant Hürriyet.
De Turkse politie wist de eerste 17 ontsnapten rond middernacht op te sporen en te pakken, vlakbij het stadje Ortacanak. Ze waren ongewapend en de operatie verliep volgens Güler zonder problemen. De laatste gevangene werd enkele uren later in de kraag gevat.
De Koerden zaten vast in de gevangenis van Bingol vanwege banden met de verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK. Ze konden ontsnappen door een 80 meter lange tunnel te graven die buiten de gevangenisomheining naar boven kwam. Ze deden er ongeveer een jaar over. Ze ontdeden zich van de weggegraven aarde en vuil uit de tunnel door het op te lossen in water of in de toiletten te gooien.