ECO22 nov '15 14:30

'Recordjaar voor mega-overnames'

Auteur: ANP Nieuws

FRANKFURT (ANP) - Ruim een maand voor de jaarwisseling gaat 2015 al de geschiedenisboeken in als recordjaar voor mega-overnames.

ANP
ANP

De Duitse zakenkrant Handelsblatt telde 128 transacties van minstens 5 miljard dollar (4,7 miljard euro) en zette zondag de top 22 op zijn website.

De ranglijst begint met de afgelopen maandag aangekondigde overname van Starwood Hotels, bekend van onder meer Hotel Des Indes in Den Haag, door Marriott International voor 12,2 miljard dollar.

De grootste deal van het jaar is de overname van bierbrouwer SABMiller door rivaal AB InBev voor 68 miljard Britse pond (ruim 104 miljard euro). Slechts drie overnames waren groter. Zo was met de aankoop van Verizon Wireless door Verizon Communications bijna 120 miljard euro gemoeid, telde Time Warner 148 miljard euro neer voor AOL en lijfde Vodafone het Duitse Mannesmann in voor circa 160 miljard euro.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen