'Vlakke opening voor AEX'
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam opent vrijdag waarschijnlijk vlak tot licht hoger.
De andere Europese effectenmarkten lijken eveneens een pas op de plaats te maken. De blik is onder meer gericht op de Verenigde Staten, waar later op de dag cijfers over de industriële productie en het consumentenvertrouwen op het programma staan.
,,De beurzen lijken neutraal te gaan openen met een licht positieve ondertoon. Het ziet ernaar uit dat het een redelijk rustige handelsdag gaat worden, met weinig spannende macro-economische cijfers op de agenda. Het is wel optie-expiratie en dat zou nog voor enige schommelingen op de markt kunnen zorgen", aldus directeur Claudio Serra van IG Nederland.
Op Beursplein 5 kwam Inverko met een kwartaalbericht. Het recyclingbedrijf worstelde afgelopen tijd met de financiële herstructurering van onderdeel Inverko Polymers. Dat proces is vorig kwartaal afgerond, maar had volgens het bedrijf duidelijk impact op de dagelijkse gang van zaken. Voor de komende kwartalen verwacht Inverko dat de omzet zal herstellen en aantrekken.
ArcelorMittal
Staalbedrijf ArcelorMittal en toeleverancier aan de chipindustrie Besi zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Bank of America Merrill Lynch schroefde zijn aanbeveling voor ArcelorMittal op en Kepler Cheuvreux verhoogde het advies voor Besi.
De belangrijkste beurzen in het Verre Oosten lieten vrijdag een wisselend beeld zien. In Tokio sloot de Nikkei 0,8 procent hoger. De Kospi in Seoul daalde 0,6 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten.
VS
De Amerikaanse beurzen eindigden donderdag stevig in de plus, waarbij de S&P 500 een recordhoge slotstand bereikte. De Dow-Jonesindex steeg 1,1 procent tot 18.252,24 punten. De S&P 500 steeg ook 1,1 procent, tot 2121,10 punten en de Nasdaq won 1,4 procent tot 5050,80 punten.
De meeste Europese aandelenbeurzen boekten eerder op de dag ook flinke winsten. De AEX-index in Amsterdam beurs sloot 0,8 procent hoger op 490,69 punten en de MidKap steeg 1,2 procent tot 759,99 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen respectievelijk 1,8 en 1,4 procent, terwijl de FTSE duidelijk achterbleef met een plus van 0,4 procent.
De euro noteerde vrijdag voor opening van de aandelenmarkten op 1,1383 dollar, tegen 1,1359 dollar bij het slot van de Europese beurshandel op donderdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent naar 59,75 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 66,66 dollar per vat.