BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ECO

'Openingsverlies voor Damrak'

  • ANP Nieuws
vrijdag 27 november 2015, 8:38

AMSTERDAM (AFN) - De Amsterdamse effectenbeurs opent vrijdag naar verwachting met verlies.

ANP
ANP

Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen lager beginnen. Beleggers nemen wat gas terug na de sterke opmars in de afgelopen dagen. Ook zullen de beursvolumes laag blijven aangezien Wall Street vrijdag slechts een halve dag open is.

,,De AEX begint circa 2 punten lager. Het lijkt opnieuw een rustige handelsdag te worden aangezien veel Amerikaanse marktpartijen de dag na Thanksgiving Day nog vrij zijn. De aandacht gaat uit naar de Amerikaanse detailhandelssector. Het is vandaag 'Black Friday' en dat is traditioneel het begin van het belangrijke koopseizoen voor de feestdagen", aldus marktanalist Jonathan Middelbeek van IG Nederland.

Op het Damrak blijven de verzekeraars in de schijnwerpers staan. De Telegraaf meldde vrijdag dat verzekeraar NN Group (Nationale-Nederlanden) op korte termijn geen poging gaat doen om concurrent Delta Lloyd over te nemen. Ook een acquisitie van ASR staat nu niet op de rol. De krant baseerde zich daarbij op gesprekken met financieel adviseurs. Het aandeel Delta Lloyd is in de afgelopen dagen flink gestegen door speculatie op een overname door NN.

KPN

KPN maakte bekend dat Oscar von Hauske Solís, operationeel directeur en bestuurslid van de Mexicaanse telecomreus América Móvil (AMX), per direct vertrekt als commissaris van KPN. AMX beperkt daarmee het aantal zetels in de raad van commissarissen van KPN tot één. Dat komt omdat de Mexicanen hun investering in KPN hebben aangemerkt als een belang dat verkocht kan worden.

Het in Amsterdam genoteerde biotechnologiebedrijf Kiadis Pharma liet weten in de eerste negen maanden een nettoverlies te hebben geleden van 13,1 miljoen euro. Er was in de verslagperiode geen sprake van omzet. De cijfers zijn in lijn met de verwachtingen van het bestuur, zo benadrukte de onderneming.

Nikkei

De aandelenmarkten in het Verre Oosten lieten vrijdag verliezen zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent lager. Beleggers verwerkten een aanhoudende daling van de kerninflatie in Japan en een afname van de bestedingen van Japanse huishoudens.

De beurs in Shanghai leverde ruim 5 procent in. Vooral de Chinese effectenhuizen kregen rake klappen. De Chinese autoriteiten zijn een groot onderzoek gestart naar ongeoorloofde handelspraktijken bij de grote effectenhuizen in China. Een daling van de winst van de Chinese industriële bedrijven in oktober wakkerde daarnaast de vrees aan voor een harde landing van de Chinese economie.

Euro

De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag met winst de handel uit. Beleggers moesten het doen zonder impulsen vanuit de Verenigde Staten, waar Wall Street vanwege Thanksgiving Day gesloten bleef.

De AEX-index in Amsterdam eindigde met een winst van 0,9 procent op 472,24 punten. De MidKap steeg 0,7 procent, naar 698,25 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt dikten tot 1,4 procent aan.

De euro was vrijdag voorbeurs 1,0625 dollar waard, tegen 1,0609 dollar bij sluiting van de Europese beurzen op donderdag. De prijs van een vat Brentolie daalde 0,7 procent tot 45,15 dollar per vat.

(ANP Redactie AFN/Economie, email economie(at)anp.nl, +31 20 560 6070)

Economie
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

'ECB loopt achter de feiten aan'

Hoekstra: snap frustratie, maar weinig begrip voor opstootjes Schiphol

Export met Rusland en Oekraïne stort gigantisch in

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Dit is Lucid van plan in Nederland

Schaal van Hebben | Nintendo Switch Sports

Zijn we te bang voor escalatie?

Arthur van Schayk (Remeha) over het verplicht installeren van warmtepompen

Waarom we netter zouden moeten praten tegen dieren

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden