BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
ECO

Beleggers wachten op macrocijfers

  • ANP Nieuws
maandag 30 juni 2014, 11:50

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenmarkten waren maandag in afwachting van een cijfer over de Amerikaanse huizenmarkt.

ANP
ANP

Ook waren de ogen gericht op macrocijfers later in de week. Het belangrijkste nieuws wordt op donderdag verwacht. Dan licht de ECB beslissingen over het te voeren beleid toe en komt er een rapport over de banenmarkt in de VS.

Tegen het eind van de ochtend stond de AEX-index 0,5 procent hoger op 412,71 punten, terwijl de MidKap 0,2 procent daalde tot 638,95 punten. De toonaangevende indices in Frankfurt en Londen wonnen respectievelijk 0,3 en 0,1 procent. De CAC 40 in Parijs daalde 0,1 procent.

Om 16.00 uur maakt de Amerikaanse makelaarsvereniging bekend hoe de huizenmarkt zich in mei heeft ontwikkeld. Economen rekenen er in doorsnee op dat het aantal voorgenomen transacties met 1,2 procent is gestegen, na een toename van 0,4 procent in april.

Duitsland

In de Europese ochtendhandel kwam er een tegenvallend macrocijfer uit Duitsland. De detailhandelsverkopen daalden daar in mei met 0,6 procent ten opzichte van april, terwijl marktkenners juist rekenden op een stijging met 0,8 procent.

Het Europese statistiekbureau Eurostat maakte op basis van een eerste schatting bekend dat de inflatie in de eurozone in juni is gestabiliseerd op 0,5 procent. Dat is ver onder het niveau van 2 procent waar de ECB naar streeft. De centrale bank besloot begin deze maand de rente te verlagen in een poging de inflatie aan te wakkeren.

Philips

Philips (plus 3,7 procent) was vanaf de handelsaanvang de blikvanger in de AEX. Het concern maakte bekend zijn onderdelen die componenten voor led-verlichting en verlichting voor de auto-industrie maken te verzelfstandigen. Het concern houdt wel een belang in die activiteiten, vorig jaar goed voor een gezamenlijke omzet van 1,4 miljard euro, maar gaat ook op zoek naar externe investeerders.

Bouwbedrijf Heijmans liet weten dat Rijkswaterstaat voornemens is een opdracht van ruim 80 miljoen euro aan de onderneming te gunnen. De klus behelst de verbreding van en het onderhoud aan de A12 tussen Veenendaal en Grijsoord. Een mooie aanvulling op de orderportefeuille van de Infra-divisie, zo oordeelde SNS Securities. Heijmans koerste 0,7 procent lager.

De euro noteerde op 1,3660 dollar, tegen 1,3630 bij het sluiten van de beurzen op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 105,35 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper, op 112,66 dollar per vat.

Economie
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

'ECB loopt achter de feiten aan'

Hoekstra: snap frustratie, maar weinig begrip voor opstootjes Schiphol

Export met Rusland en Oekraïne stort gigantisch in

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update woensdag, dag 91

Het kan Israël niks schelen

Magnesium is onmisbaar voor elke sporter

Dieren de vriezer in voor biodiversiteit

Yorick Naeff (BUX) over het einde van de beleggingshype

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden