Lagere koersen op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen stonden donderdag op verlies.
Beleggers in Europa kregen een stortvloed aan bedrijfsresultaten over zich heen. Die cijfers lieten een wisselend beeld zien.
De AEX-index in Amsterdam noteerde richting het slot van de ochtendhandel een min van 0,9 procent op 368,48 punten. De Midkap week met 539,60 punten nauwelijks af van de slotstand van woensdag. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt noteerden 0,8 tot 1,2 procent lager.
Unilever verloor 1,7 procent. Het voedings- en verzorgingsmiddelenbedrijf boekte een kleine omzetstijging en stevige winsttoename in de eerste 6 maanden van het jaar. Uitzender Randstad boekte meer winst op een lagere omzet en werd 2 procent meer waard. Uitgever Reed Elsevier meldde een groei van de onderliggende omzet en winst en steeg 3,1 procent.
Wessanen
Wessanen ging 3 procent omlaag na een daling van de omzet en winst in het afgelopen kwartaal. TenCate boekte lagere resultaten in het eerste halfjaar en leverde 1,3 procent in. Nutreco steeg juist 4,6 procent, ondanks een winstdaling in de eerste 6 maanden. Navigatiedienstverlener TomTom klom 4,8 procent, ondanks lagere resultaten.
Ook in de rest van Europa kwam een groot aantal ondernemingen met hun prestaties over de afgelopen 6 maanden naar buiten, waaronder de Spaanse telecomreus Telefónica (plus 0,6 procent), de Zwitserse farmaceut Roche (plus 1,2 procent) en het Duitse chemieconcern BASF (min 4,4 procent).
Orange
In Parijs ging telecombedrijf Orange, het voormalige France Télécom, 4,5 procent omlaag. De winst van het bedrijf ging in het eerste halfjaar omlaag. Het Britse telefoniebedrijf BT Group kwam ook met cijfers en noteerde 1,7 procent in de min.
Verder werd bekend dat het vertrouwen van Duitse ondernemers in de economie in juli voor de derde maand op rij is toegenomen. Ook trok de groei van de Britse economie in het tweede kwartaal aan.
De euro noteerde donderdag op 1,3185 dollar in vergelijking met 1,3230 dollar bij het slot van de Europese beurzen op woensdag. De prijs van ruwe Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 104,64 dollar per vat. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 106,68 dollar.