Wall Street opent vlak
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag vlak geopend.
Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de stemming komend weekeinde in het Amerikaanse Congres over de nieuwe begroting en de verhoging van het schuldenplafond.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt onveranderd 15.435,38 punten en de brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 1698,15 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq ging ook 0,1 procent vooruit en kwam daarmee op 3770,79 punten.
Voor aanvang van de handel bleek dat de orders voor duurzame goederen in de Verenigde Staten in augustus met 0,1 procent zijn toegenomen. Economen hadden een daling verwacht met 0,2 procent. Exclusief transportmiddelen was er sprake van een orderkrimp met 0,1 procent. Hier werd gerekend op een stijging met 1 procent. Een halfuur na opening van de markt zullen nog de verkopen van nieuwe huizen in de Verenigde Staten bekend worden gemaakt.