BN'ers veilen eigendommen voor Giro 555
AMSTERDAM - Bekende Nederlanders veilen vanaf donderdag bijzondere items tijdens de zogeheten Diana-veiling.
Die begint op de dag dat de film over prinses Diana in de Nederlandse bioscopen draait. De opbrengst van de veiling gaat naar Giro 555, naar de slachtoffers van de tyfoon in de Filipijnen.
Presentatrice Irene Moors heeft een jurk van Addy van den Krommenacker ingebracht en topmodel Yfke Sturm doet haar Gucci-sandaaltjes van de hand. Ook kunnen mensen bieden op een meet en greet voor tien personen met presentator Humberto Tan. De veiling duurt tot en met 30 november.
Prinses Diana was ambassadrice van het Rode Kruis. In 1997 organiseerde zij in New York een verkoop voor het goede doel, waarvoor ze afstand deed van haar jurken.
De film Diana, met in de hoofdrol Naomi Watts, gaat over de laatste 2 jaar van het roerige leven van de prinses van Wales. Haar geheime affaire met hartchirurg Hasnat Kahn staat hierin centraal. Prinses Diana was getrouwd met de Britse kroonprins Charles. Het koppel ging in 1992 uit elkaar, de echtscheiding werd in 1996 afgerond. Diana kwam op 31 augustus 1997 om het leven door een auto-ongeluk in Parijs.