SPO24 jan '16 14:41

Drama voor shorttracksters op EK

Auteur: ANP Nieuws

SOTSJI (ANP) - Voor de Nederlandse shorttracksters is de superfinale van het EK in Sotsji zondag uitgedraaid op een drama.

ANP
ANP

Jorien ter Mors ging drie rondes voor het einde onderuit terwijl ze op kop reed en knalde hard de kussens in. Suzanne Schulting reed naar de winst en dacht daarmee zilver te hebben veroverd in het eindklassement, maar werd na afloop gediskwalificeerd door de jury.

Volgens de wedstrijdleiding had Schulting schuld aan de valpartij van Ter Mors, die voor haar reed toen ze met de punt van haar schaats in het ijs prikte en onderuit ging. Schulting moest daarom genoegen nemen met de derde plaats in het eindeklassement, achter de Britse shorttracksters Elise Christie (goud) en Charlotte Gilmartin (zilver).

Ter Mors verliet strompelend en huilend het ijs. De Nederlandse kopvrouw had veel last van haar heup.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen