SPO12 apr '16 17:38Aangepast op 14 apr '16 11:06

Wereldbekerfinale schaatsen naar Rusland

Auteur: ANP Nieuws

LAUSANNE (ANP) - De wereldbekerfinale schaatsen op de langebaan wordt volgend jaar maart in Tsjeljabinsk in Rusland gehouden.

EPA
EPA

Dat blijkt uit het nog officieuze wedstrijdprogramma dat de internationale schaatsunie ISU deze week heeft rondgestuurd naar de bonden. Binnen afzienbare tijd wil de ISU het toernooischema officieel presenteren, na goedkeuring van alle betrokken lidstaten.

De Nederlandse schaatsbond KNSB heeft in het voorlopige programma alleen de vierde wereldbekerwedstrijd in december toegewezen gekregen. De KNSB is nog in gesprek met de ISU over de uitvoering van dit voorstel.

De Nederlandse schaatsbond had ook graag de wereldbekerfinale naar Thialf in Heerenveen gehaald. De KNSB had dat afsluitende toernooi dan half maart willen laten afwerken, een week na de omvangrijke WK shorttrack in Rotterdam. De ISU gunt de wereldbekerfinale in principe echter aan Rusland, in hetzelfde weekeinde (10-12 maart) als het toptoernooi in Ahoy.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen