Istomin wint eerste ATP-titel
NOTTINGHAM (ANP) - Denis Istomin heeft in Nottingham voor het eerst in zijn loopbaan een ATP-toernooi gewonnen.
Op het Britse grastoernooi was de Oezbeekse tennisser in een spannende finalepartij te sterk voor zijn Amerikaanse tegenstander Sam Querrey: 7-6 (1) 7-6 (6).
Istomin had een tiebreak nodig om de eerste set in de wacht te slepen, waarna het er in de tiebreak van het tweede bedrijf lang op leek dat er een derde set aan te pas moest komen. Querrey liep uit naar 5-1, maar Istomin kwam terug. Bij een stand van 7-6 benutte hij zijn tweede matchpoint.
Istomin, de nummer 92 van de wereld, bereikte vrijdag eenvoudig de finale. In de halve eindstrijd stond hij met 2-1 achter in de eerste set, toen zijn tegenstander Marcos Baghdatis wegens een kuitblessure opgaf. Querrey is dinsdag in de eerste ronde van Wimbledon de tegenstander van Igor Sijsling.