Djokovic en Wawrinka strijden om eerste zege
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic jaagt zondag in de finale van Roland Garros tegen de Zwitser Stan Wawrinka op zijn eerste eindzege in het Franse graveltoernooi.
De Servische nummer één van de wereld heeft bij een zege in Parijs alle grandslamtoernooien een keer gewonnen.
Djokovic staat voor de derde keer in de finale in Parijs, maar verloor vorig jaar en in 2012 van Rafael Nadal. De 28-jarige Serviër won vijf keer de Australian Open, waaronder dit jaar, en is dus ook nog in de race om vier grandslams in één jaar te winnen. In 2011 won hij Wimbledon en de US Open. Vorig jaar boekte hij zijn tweede zege op het gras van Wimbledon.
Wawrinka speelt zijn tweede grandslamfinale en staat voor de eerste keer in de finale van Roland Garros. In de kwartfinale zorgde de mondiale nummer negen voor een persoonlijke primeur door zijn landgenoot Roger Federer te verslaan op een grandslam. Op de Australian Open boekte de 30-jarige Wawrinka vorig jaar zijn eerste grandslamzege tot dusver.