Duguet wint tweede WB-wedstrijd
HELSINKI (ANP) - Romain Duguet heeft zondag in Helsinki de tweede kwalificatiewedstrijd voor de wereldbeker gewonnen.
De Zwitserse springruiter was met zijn merrie Quorida de Treho in de barrage een fractie van een seconde sneller dan dan de Britse amazone Jessica Mendoza (Spirit T) en de Duitser Daniel Deusser (Cornet d'Amour). Dat leverde hem behalve twintig WB-punten ook nog 35.000 euro op.
Henk van de Pol vormde met de ruin Willink de beste Nederlandse combinatie. Hij bleef ook in de beslissende omloop foutloos, maar noteerde slechts de zevende tijd. Jur Vrieling (VdL Zirocco Blue NOP) en Leopold van Asten (VDL Groep Zidane) mochten niet terugkomen voor de barrage.
Zij onderscheidden zich zaterdag wel in de belangrijkste andere rubrieken. Van Asten zegevierde met VDL Groep Quinthago Z in de Grote Prijs, goed voor 22.000 euro. Vrieling won de Helsinki Classic met Arezzo VdL en verdiende daar 10 mille mee.