SPO29 mrt '14 17:12Aangepast op 29 mrt '14 18:15

Clement ritwinnaar in Catalonië

Auteur: ANP Nieuws

VILANOVA I LA GELTRÚ (ANP) - Stef Clement heeft zaterdag de zesde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen.

Archiefbeeld. ANP
Archiefbeeld. ANP

De rit ging van El Vendrell naar Vilanova i la Geltrú over ruim 163 kilometer. Clement maakte deel uit van een kopgroep van acht renners. Terwijl het peloton steeds dichterbij de koplopers kwam plaatste de renner van Belkin in de slotkilometer zijn aanval.

De Fransman Rudy Molard sprintte kort achter Clement naar de tweede plaats. De Belg Pieter Serry werd derde. De leiderstrui bleef in handen van de Spanjaard Joaquim Rodriguez. Hij heeft 4 seconden voorsprong op landgenoot Alberto Contador. De Amerikaan Tejay van Garderen volgt op 7 seconden. Wilco Kelderman is de hoogst genoteerde Nederlander in het klassement: 13e op ruim 1 minuut.

Clement boekte zijn overwinning gehuld in de bergtrui die hij donderdag had veroverd. ,,Het is moeilijk om mijn gevoelens te uiten in 144 tekens'', twitterde de Bredanaar. ,,Het is geweldig om hier een rit te winnen. Ik ben trots dat ik iets teruggeef aan de mensen die me altijd gesteund hebben.''

De Ronde van Catalonië, een wedstrijd uit de UCI WorldTour, eindigt zondag.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen