KNVB praat FIFA bij over videoarbiter
ZEIST (ANP) - Een afvaardiging van de KNVB geeft volgende week woensdag op het hoofdkantoor van de wereldvoetbalbond FIFA uitleg over de proef met videoarbitrage.
Secretaris-generaal Jérôme Valcke, de rechterhand van FIFA-baas Sepp Blatter, wil zich laten bijpraten over het Nederlandse project.
De KNVB werkt op de achtergrond al twee jaar met een videoscheidsrechter, die op basis van tv-beelden advies geeft bij wedstrijdbepalende momenten. De internationale spelregelcommissie IFAB houdt echter voorlopig de daadwerkelijke inzet van videobewijs tegen.
De FIFA staat sinds kort wel open voor technologische hulpmiddelen. Valcke wil van de KNVB horen hoe de proef met de zogeheten video-assistent verloopt. ,,We gaan daarheen om de FIFA te overtuigen van de noodzaak van een livetest met de video-assistent'', zei KNVB-directeur Gijs de Jong, verantwoordelijk voor het project Arbitrage 2.0.