VOETBAL17 jun '13 10:07

Zuid-Afrika heeft ontsnappingsmogelijkheid

Auteur: ANP Nieuws

RIJSWIJK (ANP) - Zuid-Afrika zag zondag de WK-droom aan diggelen geschoten door Ethiopië, dat 'Bafana Bafana' met 2-1 versloeg.

EPA
EPA

Uren na de wedstrijd bleek dat Zuid-Afrika misschien toch nog een ontsnappingsmogelijkheid heeft.

De FIFA onderzoekt of Ethiopië in het eerdere kwalificatieduel met Botswana op 8 juni een niet-speelgerechtigde speler heeft opgesteld. Ethiopië won ook dat duel met 2-1. Mocht het Oost-Afrikaanse land inderdaad de regels hebben overtreden, kan dat leiden tot 3 punten aftrek. Op die manier heeft Zuid-Afrika nog maar 2 punten achterstand in de groep, met nog één wedstrijd te spelen.

Togo en Equatoriaal-Guinea zouden mogelijk dezelfde overtreding hebben begaan. Beide teams zijn al uitgeschakeld, maar een uitspraak van de FIFA kan gevolgen hebben voor de andere landen in hun poules.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen