Spaanse ebola-zuster ging op vakantie, maar niet buiten Madrid
In Spanje is een verpleegster besmet geraakt met het ebola-virus. De vrouw werkte in een ziekenhuis in Madrid en is, na besmetting, op vakantie gegaan.
De Spaanse is de eerste persoon die in Europa het ebola-virus oploopt. De vrouw kreeg het virus nadat ze in het ziekenhuis waar ze werkte, een missionaris met het virus heeft behandeld. Die overleed later aan de gevolgen van het virus. Vervolgens is de vrouw nietsvermoedend op vakantie gegaan.
In Spanje heerst nu onrust over de vraag hoe de vrouw zomaar met ebola heeft kunnen rondlopen. Volgens de Spaanse autoriteiten is de verpleegster niet buiten Madrid op vakantie geweest. Maar uit voorzorg zijn drie mensen in quarantaine gezet, onder wie de echtgenoot en een collega van de vrouw. Van de collega is bekend dat hij last heeft van koorts en diarree, allebei symptomen van ebola.