Nog steeds onvoldoendes voor Inholland
Twee opleidingen aan de hogeschool Inholland voldoen nog steeds niet aan alle standaarden en krijgen een onvoldoende van accreditatie-organisatie NVAO
De opleidingen commerciële economie en media en entertainmentmanagement van Inholland kunnen volgens de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie niet aantonen dat alle afgestudeerden aan de eindkwalificaties voldoen. Een groot deel van deze eindwerken voldoen niet aan de eisen voor hbo-bachelorniveau, stelt de NVAO.
Wel forse verbeteringen
De opleidingen scoren wél een voldoende op 15 andere onderzochte punten. Alleen het onderdeel 'toetsing en gerealiseerde eindkwalificaties' wordt onvoldoende beoordeeld en daardoor krijgen de opleidingen als geheel toch een onvoldoende van de accreditatieorganisatie. De NVAO constateerde verder wel forse verbeteringen bij de opleidingen commerciële economie en media en entertainmentmanagement.
Onderwijsinspectie
De NVAO hield de opleidingen tegen het licht na een vernietigend rapport van de onderwijsinspectie vorig jaar. Daaruit bleek dat een aantal hbo-opleidingen de wet- en regelgeving voor de bewaking van het eindniveau niet goed genoeg naleeft. De NVAO boog zich ook over de opleidingen bedrijfseconomie en vrijetijdsmanagement en oordeelde dat die opleidingen wel van voldoende kwaliteit zijn.
Volgend jaar nieuwe beoordeling
In september 2013 worden de opleidingen opnieuw beoordeeld. Dan zal het ministerie van Onderwijs beslissen of de de accreditatie voor de twee Inholland-opleidingen wordt ingetrokken.