Grote interesse voor miljoenen energiefonds
Meer dan veertig bedrijven en instellingen hebben bij het Energiefonds Overrijssel belangstelling getoond voor de 250 miljoen euro, die de provincie beschikbaar heeft gesteld voor het opwekken van groene energie. Dat heeft het Energiefonds Overrijsel bekend gemaakt.
Op 17 januari gaat het fonds in het Overrijsselse Hengelo van start. Met de 250 miljoen euro in kas zal het fonds bedrijven en instellingen helpen met leningen en andere financieringen voor groene projecten. Het kan daarbij gaan om energiebesparing of duurzame energieopwekking, maar ook om werkgelegenheid en technologische innovatie.
De 250 miljoen euro uit het fonds komt uit de opbrengst van de verkoop van Essent-aandelen. Overrijssel richtte het fonds op omdat de provincie in 2020 20 procent van de energie duurzaam wil laten produceren.