Dit hebben bronnen binnen zowel de CDU/CSU als de FDP zondag gezegd. De nieuwe president moet Christian Wulff opvolgen. Die maakte vrijdag bekend dat hij aftreedt wegens een corruptieonderzoek.
Merkel
De liberale FDP steunt kandidaat Joachim Gauck (72). Hij was door de linkse oppositie naar voren geschoven.
Voor bondskanselier Angela Merkel (CDU) zou Gauck echter onbespreekbaar zijn. Coalitie en oppositie zouden zondagavond overleggen, maar dat is voorlopig kort uitgesteld.
Gauck heeft ook de steun van de meeste Duitsers. Dat blijkt uit twee afzonderlijke peilingen die zondag zijn vrijgegeven, van de krant Bild am Sonntag en de omroep ARD.
Huber
Behalve Gauck zouden ook de oud-minister van Milieu Klaus Töpfer (CDU) en oud-bisschop Wolfgang Huber in beeld zijn.