Groen shoppen: 'Do the Bright Thing'
Ooit erbij stil gestaan hoeveel CO2 uitstoot er komt kijken bij de productie van een Ipad? Milieugoeroe Maurits Groen heeft dat wél en kwam daardoor in samenwerking met andere initiatiefnemers met een nieuwe webportal: 'Do the Bright thing'.
De productie van een Ipad of telefoon is een aanslag op ons milieu doordat er bij de productie veel Co2 vrijkomt. Do the Bright Thing wil deze aanslag compenseren door bij elke aankoop via de webportal een deel van het geld te investeren in zonnepanelen. Doordat grote partijen zich bij het initiatief hebben gevoegd is het tevens gemakkelijk geld te lenen voor 'do the bright thing' om zodoende nog meer zonnepanelen te kunnen plaatsen. De opgewekte elektriciteit wordt daarbij verkocht, waardoor de leningen gemakkelijk af te betalen zijn. Maurits Groen: "Het is eigenlijk judo'en met het huidige systeem."
Aanbod bij 'Do the Bright thing'
Grote partijen als BOL.com en de belcompany hebben zich onder andere aangesloten bij de webportal. Zodoende kun je eenvoudig via de webportal alle gewenste producten opzoeken, zónder in te loggen.
Net als bij andere webshops kun je eenvoudig een product naar keuze selecteren en betalen via Ideal of met een creditcard. Dit aankoopbedrag ligt niet hoger dan gebruikelijk, omdat slechts 2 procent van het aankoopbedrag wordt geinvesteerd in zonnepanelen.
Luister rechts naar de uitzending van 13 juli met milieugoeroe Maurits Groen.