Noodweer trekt na avondspits over het land
Het aangekondigde noodweer trekt pas na de avondspits over ons land. Er worden flinke buien, onweer, harde windstoten en mogelijk hagelbuien verwacht.
Volgens Reinier van den Berg van Meteo Consult trekt het noodweer ongeveer vanaf 19 uur vanuit het zuid-westen naar het noordoosten van het land. Daar komen de buien na 22 uur aan, verwacht hij.
Zwaar onweer
Het duurt kort, maar er is waarschijnlijk sprake van 'zwaar onweer' en 'serieuze overlast', zegt de weerman. "Van Groningen tot Limburg." Hij houdt rekening met blikseminslagen, problemen met bomen die in volle bloei zijn en waarvan 'de takken vol in het blad zitten' en voorziet problemen op het spoor. Ook is er kans dat daken schade oplopen en moet worden uitgekeken op bouwterreinen en op plekken waar feesttenten staan.
NS zet zich schrap
De NS en de brandweer zetten zich schrap voor het aankomende noodweer. De
NS waarschuwt reizigers rekening te houden met sein- en wisselstoringen
door blikseminslagen. Ook kunnen er bomen op de rails vallen. ProRail zet locomotieven klaar om gestrande treinen weg te slepen.
De ANWB verwacht geen grote problemen op de weg, maar zegt wel dat automobilisten extra voorzichtig moeten zijn.