Geen sprake van cijfermanipulatie bij TMG
Financieel directeur Fred Arp van Telegraaf Media Groep benadrukt vandaag bij BNR dat het verlies van het bedrijf komt door eenmalige lasten en dat er geen sprake is van cijfermanipulatie.
Eenmalige kosten
“Het verlies is veroorzaakt door eenmalige kosten; een reorganisatievoorziening van 45 miljoen en afwaardering op waarderingen, van onder andere de Sky Radio Group. Netto gezien zijn we beter geworden, alleen door eenmalige lasten zijn we teruggedrukt tot dit resultaat”, legt Fred Arp uit.
De Telegraaf Media Groep maakte woensdag bekend dat het mediaconcern in 2011 een nettoverlies heeft geleden van meer dan 30 miljoen euro. TMG zag de omzet vorig jaar met ruim 15 miljoen euro dalen tot 577,2 miljoen euro, terwijl het jaar daarvoor nog bijna 82 miljoen euro winst opleverde.
Advertenties
Het verlies wordt grotendeels veroorzaakt door teruglopende advertentieinkomsten. “In de advertentiemarkt hebben we zeker te maken met een daling. Vorig jaar was dat 13 procent. De migratie van print naar online gaat door. Dat betekent ook dat we online een groei hebben van 36 procent, maar nog niet voldoende om te compenseren.”
Cijfermanipulatie
NRC kwam vandaag met een brief waarin de voormalig directeur van de TMG-dochter Sky Radio, Ab Trik, TMG beschuldigd van cijfermanipulatie. Dit blijkt uit een vertrouwelijke brief van Trik die gericht was aan de raad van bestuur van TMG en ondernemingsraad. Een ex-medewerker geeft aan dat er bewust lasten in 2011 zijn geboekt, zodat het resultaat in 2012 beter is.
Nonsens
“Het is volstrekt nonsens wat hier op de website staat”, legt Arp uit. “Het is een boekhoudkundige exercitie, die gebaseerd is op een waardering van toekomstige kasstromen. Als die kasstromen lager zijn dat je dacht bij de aankoop, dan kun je niet anders doen dan afwaarderen. Voor alle duidelijkheid: die afwaardering is in overleg gegaan met de accountants van het bedrijf.”
Positief
“We zien de ontwikkelingen positief in. In december is de strategie naar buiten gebracht waarin we inzetten op een grote groei online; over vijf jaar verwachten we dat meer dan de helft van onze bedrijfsresultaten afkomstig is uit de online activiteiten", vertelt Arp.
Daling oplage krant
“We verwachten dat de oplages van de papieren kranten per jaar tussen de 2 en 5 procent daling teweeg zullen brengen. Dat betekent dat je aan de kosten omlaag moet brengen en moet groeien in de online tak.”
Luister hier naar het gesprek met financieel directeur Fred Arp van Telegraaf Media Groep.