Waarschijnlijk zijn onder de slachtoffers twee piloten, aldus het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken.
Oorzaak onbekend
Na de crash waren er tegenstrijdige berichten over het aantal mensen aan boord. Volgens een verklaring van het departement waren aan boord alleen acht bemanningsleden en geen passagiers. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Ten tijde van de crash was er een sneeuwstorm in Moskou.
Leeg teruggekeerd
Het toestel, een Toepolev Tu-204 van de Russische maatschappij Red Wings, kwam uit Tsjechië. Het had passagiers naar de Tsjechische stad Pardubice gebracht en was daarna leeg teruggekeerd. Het toestel zou volgens getuigen boven het vliegveld Vnoekovo hebben gecirkeld voordat het de landing inzette.
De luchthaven ging na de crash deels dicht. Binnenkomende vluchten werden naar andere luchthavens van de Russische hoofdstad geleid.