Dat zegt Yves Mannaerts van de Federatie Autocarondernemers op de Vlaamse publieke omroep VRT.
De twee chauffeurs waren maandag aangekomen in het skigebied Saint-Luc en hadden dinsdag de hele dag kunnen rusten. "Ze hebben de ganse dag niets gedaan. Dus die waren volledig uitgerust.", aldus Mannaerts. Het ongeval gebeurde nog geen een uur nadat de bus op terugreed naar België.
Goede reputatie
De bij het ongeval betrokken busmaatschappij TopTours uit Aarschot heeft volgens Mannaerts een goede reputatie. De maatschappij is gespecialiseerd in het vervoer naar wintersportgebieden.
TopTours, een familiebedrijf, heeft nog niet gereageerd op het ongeval.
Veiligheidsvoorzieningen
Eerder liet de Belgische staatssecretaris voor Verkeer, Melchior Wathelet, al aan persbureau Belga weten dat het bedrijf een goede reputatie had. Bovendien was de bus vrij nieuw en had het alle nieuwe veiligheidsvoorzieningen aan boord.
Dag van nationale rouw
Premier Elio Di Rupo heeft een nationale dag van rouw afgekondigd in België in verband met het ongeluk. Een datum is nog niet vastgesteld.
Er waren tien kinderen met de Nederlandse nationaliteit aan boord.