Nederland heeft drie nieuwe tweesterrenrestaurants
Met de promotie van drie eensterrenrestaurants naar twee sterren heeft Nederland voor het eerst meer tweesterrenrestaurants dan België.
Dat maakt Michelin maandag bekend in de nieuwe gids 2012. De Kromme Watergang in Breskens, Chapeau! in Bloemendaal en Librije’s Zusje in Zwolle krijgen er een tweede ster bij.
Zwaar jaar
Opvallend in de lijst is dat de twee topkoks van Nederland, Sergio Herman en Jonnie Boer, er allebei een ster bij krijgen voor hun tweede restaurant. Herman krijgt er een ster bij voor zijn nieuwe etablissement Pure C in Cadzand en Boer een tweede ster voor Librije’s Zusje.
Thérèse Boer van Librije's Zusje vindt het onvoorstelbaar dat het restaurant binnen 3,5 jaar twee sterren heeft gekregen. "Het is voor ons allemaal een zwaar jaar geweest door de financiële problemen met het hotel. We hebben met man en macht gewerkt om er weer bovenop te komen. Dan is dit natuurlijk wel ongelooflijk mooi nieuws".
De Echoput in Hoog Soeren raakte door een allesverwoestende brand de ster kwijt, maar die is nu weer terug. "Dit is fantastisch nieuws'', aldus eigenaar Peter Klosse. Naast De Echoput en Pure C krijgt ook Lastage in Amsterdam een eerste ster, net als Sense in Den Bosch, 't Vlasbloemeken in Koewacht, De Bloemenbeek in De Lutte en Perceel in Capelle aan den IJssel.
Potentieel
Over de vermeldingen in de nieuwe gids zegt Michelin dat het merendeel van de zaken die op dit niveau presteren, het potentieel toont om zich nog verder te ontplooien. "De nieuwe sterren tonen een rijke schakering binnen de hedendaagse topgastronomie'', aldus Michelin.
Verliezers zijn onder meer De Fuik in Aalst (overgenomen), De Stenen Tafel in Borculo (gesloten) en Chalet Royal in Den Bosch (gesloten).