Mysterieus poeder daalt neer in Limburg
In het Limburgse Geleen viel vannacht mysterieus poeder uit de lucht. Afkomstig uit een chemische fabriek op het industrieterrein van Chemelot . En dat is niet het eerste incident deze maand.
Omwonenden spreken van een hele luide knal die ze hoorden, waarna er poeder neerdwarrelde. Woordvoerder Klaas Bos van Chemelot: “In een van de fabrieken heeft zich een storing voorgedaan. Bij zo’n storing kan het zijn dat er een veiligheidsventiel losgaat. Dat is vannacht ook gebeurd. Als gevolg daarvan komt er poeder vrij en dat verspreidt zich door de omgeving en het kwam ook in de woonwijken neer.”
Geen gevaar
De volksgezondheid loopt geen gevaar, aldus Bos. “Dat poeder is eigenlijk plastic, polyethyleen. Het is heel fijn poeder dat wegspoelt en op den duur vergaat het. Je wil dat natuurlijk niet in het milieu hebben, maar het levert geen gevaar voor de volksgezondheid op.”
De petrochemische fabriek Sabic waar het poeder uitkwam is uit bedrijf genomen. “Men wil eerst kijken wat de oorzaak is, te meer enkele weken geleden bij dezelfde fabriek een veiligheidsklep is losgekomen. Toen is er ook poeder vrijgekomen. Dus er wordt nu heel goed gekeken wat er precies aan de hand is, voordat-ie weer opnieuw in bedrijf is gekomen.”
Zevende incident
Het is dus niet het eerste incident bij Chemelot. Sterker nog: dit laatste geval meegerekend staat de teller op zeven incidenten in twee maanden tijd. Bos: “Je kunt niet op voorhand zeggen dat er geen verband is. Maar wij hebben het verband in ieder geval nog niet gezien. Laten we het zo zeggen.”