Lokale kortingskaart voor winkelen bij Drentse ondernemers
Inwoners van Drenthe en omstreken kunnen sinds kort gebruik maken van de Geldtpas. Met deze pas krijgen ze tot 25 procent korting bij lokale ondernemingen. De pas is bedacht om tegenwicht te bieden tegen webshops en ketens.
Oprichter Jan Huzen is 'dik tevreden'. "Het is boven verwachting. We zijn op dit moment 7800 passen kwijt. De consument krijgt bij 174 bedrijven korting en we versterken daarmee de lokale economie. De mensen geven nu het geld uit bij de zelfstandige bedrijven in de regio."
Ook de gebruikers hebben plezier met de kaart. "Ik had altijd een bonuspas van een landelijke kruidenier die iedereen wel kent. Maar daar moet ik wachten tot ze daar wat in de bonus hebben voordat ik mijn korting krijg. Hier krijg ik iedere aankoop of dienst tenminste 5 procent korting, soms zelfs 10 procent. Dat werkt direct door in de portemonnee. Daar zitten we natuurlijk in deze tijd allemaal op de wachten."
Handbalclub
Niet alleen de middenstand heeft er iets aan, maar ook de lokale handbalclub. "Al onze leden en de steunende leden hebben een pasje van Geldt", zegt Hendrikus Velzing, voorzitter van handbalvereniging Hurry Up. "We gebruiken de pasjes voor de entreekaarten en we lokken steunende leden: voor zes euro per maand kunnen ze alle wedstrijden bekijken."
Ook buiten Drenthe zijn nu de eerste bedrijven waarbij de Geldtpas gebruikt kan worden. De Geldtpas is verkrijgbaar bij de deelnemers.