Duitsland en Frankrijk in eerste kwartfinale
Het WK voetbal gaat vandaag de vierde week in.
Van de 32 deelnemende landen zijn er nog acht over. Frankrijk en Duitsland spelen om 18.00 uur Nederlandse tijd in Rio de Janeiro de eerste kwartfinale. Om 22.00 uur is het de beurt aan gastland Brazilië, dat net als in de vorige ronde een Zuid-Amerikaanse tegenstander treft. Na Chili (winst na strafschoppen) volgt nu het verrassend sterk presterende Colombia.
Frankrijk zal met het nodige vertrouwen beginnen aan de wedstrijd tegen Duitsland. Het team van Didier Deschamps overtuigde in de groepsfase en wist de achtste finalewedstrijd tegen Nigeria binnen 90 minuten te beslissen: 2-0. Duitsland had tegen Algerije wel een verlenging nodig, en won daarin met 2-1. Vooral in defensief opzicht oogde het team van bondscoach Joachim Löw zwak. De terugkeer van Mats Hummels, die tegen Algerije ziek was, komt de Duitsers wat dat betreft goed uit.
Brazilië, een andere favoriet, ontsnapte in de achtste finales aan uitschakeling en heeft dit WK nog maar weinig indruk gemaakt. Tegenstander Colombia is juist de grote verrassing en bereikte voor het eerst in de geschiedenis de kwartfinales. Sterspeler Neymar van Brazilië is weer fit nadat hij tegen Chili blessures aan zijn rechterknie en linkerbovenbeen had opgelopen.