BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Nieuws

Ebola-uitbraak wordt voelbaar in Afrikaanse economie

  • BNR Webredactie
woensdag 13 augustus 2014, 6:49
De economische schade loopt op als gevolg van ebola. Voor redacteur René de Monchy reden genoeg op onderzoek uit te gaan.

Canada schenkt 800 tot 1000 doses van een experimenteel ebola-vaccin aan de WHO. Het is nog niet getest, maar kan wel ingezet worden in de getroffen West-Afrikaanse landen. In Sierra Leone, Guinee en Liberia zijn in totaal al ruim 1000 mensen overleden en ook in andere landen worden besmettingen gemeld. Ondertussen loopt de economische schade op.

Langzaam maar zeker wordt duidelijk dat de ebola-uitbraak groter zal zijn dan alle eerdere epidemieën. Bedrijven en overheden in West-Afrika nemen daarom steeds strengere maatregelen om verdere verspreiding tegen te gaan.

Afzeggingen hotels
Een ervan is de regionale en internationale luchtvaartsector, die maatregelen heeft afgekondigd. Dat wordt natuurlijk vooral gevoeld in de zakenwereld en het toerisme. Zoals in de hotels in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia, waar een zesde van de 4 miljoen Liberianen wonen.

Berichten en afzeggingen van reizigers komen ook vanuit het noordwestelijk gelegen Guinee. Naast de zakensector voelt ook de zo belangrijke cacao- en koffiesector langzaam maar zeker de gevolgen. Zo verplaatste de Belgisch-Zwitserse cacaoproducent Callebaut een belangrijk congres uit de regio naar Zwitserland. Helemaal spannend wordt het als arbeiders naar de oogstgebieden voor koffie gaan reizen, zoals in het oostelijke Sierra Leone, zegt Baquar Bankara van het Ministerie van Landbouw: “Driekwart van de export van koffie en cacao komt uit het oosten.”

Angst
Het zijn niet alleen de reisrestricties en gesloten grenzen die de West-Afrikaanse economieën raken. In de hoofdstad van Liberia zijn werknemers bang om besmet te raken, omdat de slachtoffers vooral daar zijn gevallen. Op korte termijn zullen de economieën van Liberia, Guinee en Sierra Leone zeker geraakt worden.

Daarnaast waarschuwen economen dat veel van de beperkte overheidsgelden naar de bestrijding van de uitbraak gaan en dus niet besteed worden aan de infrastructuur en andere economische verbeteringen. Reden voor regionale denktank Ecowas om te waarschuwen voor de vernietigende werking van de sociale en economische structuren.

Sport
Inmiddels lijkt nu ook de sportsector in het gedrag te komen door ebola. De Afrikaanse voetbalbond heeft Guinee en Sierra Leone opgedragen hun kwalificatieduels voor de Afrika Cup op neutraal terrein te spelen uit angst voor verspreiding van het virus door meereizende fans.

ebolaepidemiegezonduitbraakvirus
Deel dit artikel:

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image
  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden