BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Nieuws

Deurne verbiedt demonstreren

  • Pieter van den Akker
maandag 31 maart 2014, 6:33 Update: dinsdag 1 april 2014, 16:10
Jelger Zee, secretaris winkelcriminaliteit bij Detailhandel Nederland: "De winkeliers zijn sowieso slachtoffer. Dus het is heel goed dat het OM de winkeliers in de tussentijd op vrije voeten heeft gesteld." Verslaggever Harmen van der Veen in gesprek met een inwoonster van Deurne: "Heel goed, dat samenscholingsverbod. Ik ben bang dat het anders toch gaat escaleren." Strafrechtadvocaat Jan Vlug: "Om in zo'n zaak binnen 24 uur met de mededeling te komen dat ze de zaak waarschijnlijk niet aan de rechter voorleggen, heeft iedereen enorm verbaasd."

In Deurne heeft burgemeester Mak een demonstratie- en samenscholingsverbod ingesteld. Gisteravond demonstreerden enkele tientallen mensen tegen het juweliersechtpaar dat twee overvallers zou hebben doodgeschoten, en ook tegen de aanpak van justitie.

Omstanders regeerden op de demonstranten, waarna de politie er snel een einde aan maakte. In de noodverordening stelt de burgemeester dat de demonstranten 'de gemeente Deurne niet hebben verlaten'. Confrontaties tussen de groepen demonstranten kunnen leiden tot een 'ernstige verstoring van de openbare orde'. Tot slot verbiedt de burgemeester racistische, beledigende of aanstootgevende uitingen te roepen of te laten zien.

'Te snelle conclusie'
Het OM staat ondertussen nog volledig achter de uitspraken die gedaan rond de overval op de juwelier. Politici en verschillende strafrecht-advocaten vinden dat het OM die conclusie veel te snel heeft getrokken, omdat het onderzoek nog loopt.

Volgens strafrechtadvocaat Jan Vlug is het met het oog op het samenscholingsverbod duidelijk dat deze zaak een open zenuw raakt.

Nieuwe richtlijn
Vlug zegt op BNR: "We hadden eigenlijk gedacht dat het Openbaar Ministerie die wel zo'n beetje had gedicht met de nieuwe richtlijn. Daarbij is afgesproken dat mensen die hoogstwaarschijnlijk een mogelijk gegrond beroep op noodweer zouden doen, wel als verdachte worden aangemerkt, maar niet meteen in de boeien worden geslagen en worden afgevoerd naar het huis van bewaring.  Dat is hier ook niet gebeurd. Naar mijn mening heeft het OM dat erg zorgvuldig gedaan. Alleen ja, om dan vervolgens binnen 24 uur in zo'n zaak met de mededeling te komen dat ze de zaak waarschijnlijk niet aan de rechter voorleggen.. Dat heeft iedereen enorm verbaasd."

Hij legt uit: "Je kan binnen 24 uur bijvoorbeeld niet al het technische onderzoek doen. Die conclusie is wel héél snel getrokken."

"Wat in deze casus heel erg duidelijk is, wat zich ook precies heeft afgespeeld, is dat de winkeliers sowieso slachtoffer zijn. Dus is het heel goed dat het OM de winkeliers in de tussentijd op vrije voeten heeft gesteld, terwijl het onderzoek verder loopt", zegt Jelger Zee, secretaris winkelcriminaliteit bij Detailhandel Nederland. "'Ze blijven officieel wel verdachten, maar ze kunnen het in vrijheid afwachten. Dat is heel goed."

DeurneJuridischjuweliersamenscholingsverbod
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

Kamiel Koot (Bies Groep) over de onrust op de metaalmarkten

Grand Jury start onderzoek naar Trump

Milieudefensie waarschuwt Shell

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Crypto Update: De stresstest van Tether

Opinie | Het transmissiemechanisme van een laag rentebeleid

Bottoms up! Alle clichés over de Britten zijn waar

BREEKT | Verhaal van Rutte over zijn sms’jes is totaal ongeloofwaardig

Slechthorendheid heeft grotendeels andere oorzaak dan gedacht

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden