Nog geen besluit Hedwigepolder
Uitstel van executie voor de Zeeuwse Hedwigepolder: het demissionaire kabinet laat een besluit over ontpoldering over aan de volgende regering.
Staatssecretaris Henk Bleker van Landbouw meldde dat het kabinet dit heeft besloten "gezien het demissionaire karakter, gelet op de uitspraak van de Tweede Kamer en de gevoeligheid van het dossier''.
De Tweede Kamer wees het plan van Bleker om gedeeltelijk te ontpolderen af. Eerder gaf ook premier Mark Rutte aan dat dat tot gevolg zou hebben dat de polder volledig onder water komt te staan. In 2005 is met Vlaanderen en Brussel afgesproken dat de Hedwigepolder helemaal onder water gaat. Vlaanderen is inmiddels een procedure begonnen om Nederland te dwingen die afspraak na te komen.
Geen andere oplossing
Bleker ziet zijn alternatief, waarin een derde van de Hedwigepolder aan de natuur wordt teruggegeven, nog steeds als de beste. "Ik zie geen andere oplossing dan wat wij hebben gevonden. Als uiteindelijk blijkt dat dit toch niet kan, rest de oorspronkelijke oplossing: volledige ontpoldering. Maar dat is niet aan ons om te constateren.''
Bleker houdt vol dat er nu eindelijk een alternatief voor het oprapen liht dat ook kan rekenen op steun uit Brussel. "Maar in de Kamer is een patstelling. Wij hebben gedaan wat we konden. We hebben een bijzondere politieke constellatie en dus is het verstandig om het aan het nieuwe kabinet over te laten."