
"Fernando gaat weg om twee redenen. Het team wil een andere koers varen en zelf wil hij naar een team waar hij wereldkampioen kan worden'', zei Luca di Montezemolo woensdagavond op de Italiaanse televisie.
Di Montezemolo moest vorige maand het veld ruimen bij Ferrari. Hij gaf 23 jaar leiding aan de sportwagenfabrikant en bemoeide zich intensief met het paradepaardje, de Formule 1-renstal. "Alonso is erg teleurgesteld dat hij in zijn jaren bij Ferrari geen wereldtitel geeft gewonnen. Hij zoekt een nieuwe stimulans'', wist de oud-topman.
De Spaanse coureur, wereldkampioen met een Renault in 2005 en 2006, rijdt sinds 2010 voor Ferrari. Hij eindigde in de afgelopen jaren drie keer als tweede en staat dit seizoen slechts zesde in het kampioenschap.