Vlaamse wethouder gooit Nederlander in Schelde | Filmpje
In een campagnefilmpje voor de lokale verkiezingen gooit de havenwethouder van Antwerpen een eigenwijze Nederlander in de Schelde. Die blijft maar zeuren over de Hedwigepolder.
De Antwerpse havenwethouder Marc van Peel wordt in een verkiezingsfilmpje verbaal aangevallen door een Nederlander met een grote mond over het uitdiepen van de Schelde: "Omdat jullie dikke boten willen, zitten wij met de bagger!"
De Nederlander blijft maar doorzeuren over het verdrag waarbij de Hedwigepolder onder water moet worden gezet en dus gooit Van Peel hem uiteindelijk maar in de Schelde om af te koelen.
</p> <p>Volgens de havenwethouder - toepasselijk genoeg schepen genoemd in Vlaanderen - worden er veel halve waarheden en hele leugens verteld over de Schelde. "Dit campagnefilmpje maakt er een karikatuur van, omdat het een poging was er geen saai campagnefilmpje van te maken, maar eentje waar mensen graag naar zouden kijken en dat blijkt alvast gelukt", zegt Van Peel op BNR.<br/> </p> <p>Antwerpen heeft recht op een diepe Schelde en de Nederlander moet weten dat onze haven niet zijn vijand is, stelt hij. De Belgen gaan in oktober naar de stembus voor lokale en provinciale verkiezingen en wie weet wat ons Nederlanders daarbij nog te wachten staat.</p>