BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Nieuws

Frank R. verschool zich achter foto's van knappe jongens

  • BNR Webredactie
donderdag 3 juli 2014, 16:43

Bij het leggen van de eerste contacten verschool Frank R. zich altijd achter foto’s van leuke, maar vooral erg knappe jongens. Voor de vandaag veroordeelde R. een ideale manier om contact te leggen met de minderjarige meisjes die hij online verleidde, manipuleerde en bedreigde via de webcam.

De 49-jarige gevelreiniger uit Cuijk moet zes jaar de cel in, plus TBS. Een maand geleden eiste justitie nog tien jaar cel met TBS: “Er zit een aanzienlijk gat", beaamt persofficier Pieter van Rest. "Dat betekent dat we goed moeten kijken naar de zaak. En als de argumenten in het vonnis niet overtuigen, moeten we het misschien toch aan het Hof voorleggen."

Meegewerkt aan onderzoek
Persrechter Fred Janssens legt uit hoe dat gat is ontstaan: “De reden daarvoor is dat verdachte verminderd toerekeningsvatbaar is. In de tweede plaats heeft de rechtbank ook meegewogen dat verdachte van begin af aan mee heeft gewerkt aan een onderzoek dat door de politie is verricht in deze zaak. In de derde plaats is ter zitting gebleken dat verdachte de volle verantwoordelijkheid heeft genomen voor zijn gedragingen tegen de jonge slachtoffers. En wat ook telt, is het feit dat verdachte geen documentatie, geen strafblad zeg maar, heeft als het gaat om zedendelinquenten."

 

Dat gaat over het aantal jaren in de cel. Van groter belang is dat de rechtbank ook heeft vastgesteld dat R. ziek is. Hij lijdt volgens de rechtbank aan een groot aantal seksuele stoornissen en daarom is TBS op z’n plaats.

Tevreden met TBS
De justitiewoordvoerder toont zich over dit deel van het vonnis wel tevreden: "Het is ook belangrijk dat hij behandeld wordt zodat deze verdachte niet weer dit soort ellende veroorzaakt. Nou, daarvoor is die TBS met dwangverpleging ontzettend belangrijk. Daar zijn we uiteraard dus ook heel tevreden mee."

Maar wat vinden de veroordeelde en zijn advocaat van het vonnis? De eerste zit weer in zijn cel in Leeuwarden, de tweede staat voor de microfoon van BNR. Advocaat Tjalling van der Goot: “Ik vind het een goed signaal dat men beloont dat verdachten, ook in de toekomst, meewerken aan het onderzoek. Want op het moment dat het toch niets uitmaakt, denk ik dat een verdachte denkt: ‘waarom zou ik überhaupt meewerken?’. Dat zou voor het onderzoek en voor de waarheidsvinding, het maatschappelijke belang, niet wenselijk zijn. Dat vind ik een opvallend element."

Schadevergoeding
Een ander opvallend element is dat de nu meerderjarige Esmée, Daisy, Samantha, Amy, Esther, Mady, Sanne, Eva, Lorena en Kyra onderling 30 duizend euro mogen verdelen voor geleden immateriële schade. Betaald door Frank R.

Frank R.JuridischMisbruikzedendelict
Deel dit artikel:

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Arthur van Schayk (Remeha) over het verplicht installeren van warmtepompen

Dit is Lucid van plan in Nederland

Zijn we te bang voor escalatie?

SE02E18 | Juul Manders & Christijan Albers

Pandemieterugblik deel 2: De aangepaste OMT-adviezen

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden