Record: 9 miljoen kijkers voor Oranje-Argentinië
Ruim 9 miljoen Nederlandse voetballiefhebbers hebben woensdagavond en in het begin van donderdagochtend thuis gezien hoe het Nederlands elftal verloor van Argentinië.
Dat blijkt uit cijfers van de Stichting Kijkonderzoek. Het duel van woensdag is de best bekeken wedstrijd van Oranje ooit en verdringt daarmee de finale Nederland-Spanje op het WK van 2010 en de halve finale Nederland-Portugal op het EK van 2004 van een gedeelde eerste plek. Die wedstrijden trokken beide 8,5 miljoen kijkers.
De kijkcijfers zullen uiteindelijk hoger uitvallen omdat nog niet bekend is hoeveel mensen in cafés, op pleinen en op andere plekken naar Oranje hebben gekeken. Studio Brasil trok met de voor- en nabeschouwing op de wedstrijd gemiddeld bijna 4 miljoen kijkers. VI Oranje op RTL 4 sluit de top 10 van beste bekeken programma's van woensdagavond met ruim een miljoen kijkers.
Tour
Eerder op de dag zagen bijna 1,3 miljoen wielerliefhebbers hoe Lars Boom de vijfde etappe won in de Tour de France.
Tot de halve finale op het WK in Brazilië waren de verrichtingen van Oranje tegen Chili en Mexico het best bekeken, met zo'n 8 miljoen kijkers. De kwartfinale tegen Costa Rica trok bijna 7,5 miljoen voetballiefhebbers.