De Jager: 2011 was rollercoaster
Europa gaat nog een aantal moeilijke weken en maanden tegemoet in de eurocrisis, gelooft minister Jan Kees de Jager van Financiën. "Deze crisis los je niet in één of twee eurotoppen op."
Dat zei De Jager dinsdag tegen RTLZ. Terugkijkend op 2011 stelde hij dat het jaar voor de eurozone een "rollercoaster" is geweest. Ook 2012 wordt een "moeilijk jaar'', voegde hij eraan toe.
Extra bezuinigingen
De kans dat het kabinet in februari moet besluiten tot extra bezuinigingen is "heel erg groot''. Het is niet goed nu al over de hoogte daarvan te speculeren, zei de CDA-minister.
Niet-EU landen
Volgens minister de Jager erkennen de Britten de afspraak dat ook niet-EU landen geld zouden storten. Hij maakt zich dus nog niet echt zorgen. Engelsen hebben aagegeven dat ze een bijdrage willen leveren om de eurocrisis op te lossen. Maar ze willen dat doen in G20 verband.