DWDD draait door op Nederland 1
De Wereld Draait Door verhuist in januari volgend jaar zo goed als zeker naar Nederland 1. Op het tweede publieke televisienet komt in het nieuwe jaar een dagelijks interviewprogramma om 20.30 uur. Ook begint het voortaan vroeger: om 19.00 uur.
Dat zegt directeur Gerard Timmer van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) in een interview met NRC Handelsblad. Volgens een woordvoerster van de NPO betreft het een voorstel van het directieteam aan de raad van bestuur van de NPO, die eind juli de knoop doorhakt. "De kans is uiterst klein dat voorstellen van andere omroepen het halen, omdat De Wereld Draait Door een bewezen succes is'', legt de woordvoerster uit.
Als het aan Timmer ligt, komt op het tijdstip van DWDD op Nederland 3 een dagelijkse dramaserie en een magazine voor jongeren. Mogelijk gaat BNN deze maken. Omroepen kunnen nog tot eind deze week voorstellen inleveren voor de nieuwe programmaschema's van Nederland 1, 2 en 3.
Vier redenen
De NPO geeft zelf vier redenen om het populaire programma te
verhuizen.
1. De publieke omroep mist in de ogen van televisiedirecteur Gerard Timmer een programma dat mensen vroeg in de avond bijpraat over de waan van de dag. Om 19.00 uur kunnen kijkers van de publieke omroep nu alleen kiezen tussen Lingo op Nederland 1, Man bijt hond op het tweede net en SpangaS op Nederland 3. Overigens hoeven fans van Lingo volgens de NPO niet te vrezen voor het voortbestaan van het ballenspel. Lingo krijgt een andere, nog te bepalen plek in de programmering.
2. De Wereld Draait Door is in de loop der jaren steeds breder geworden, redeneert de NPO, en trekt een steeds breder publiek. Daarom zou Matthijs van Nieuwkerk beter op Nederland 1 passen. ''De maatregel is nodig voor de versterking van Nederland 1 en voor een betere opbouw van de vooravond op de zender'', voegt de VARA-woordvoerder eraan toe.
3. De jongerenprogrammering op Nederland 3 krijgt door de verhuizing nieuwe kansen, meent de VARA. De publieke jongerenzender wil zich volgens de NPO meer richten op jongeren tussen de 20 en 34 jaar. ''Dit alles maakt dat de VARA welwillend is om DWDD naar Nederland 1 te verhuizen'', aldus de zegsman van de VARA.
4. Bijkomend voordeel, erkent de VARA, is dat DWDD niet meer hoeft te worden onderbroken op dagen dat Nederland 3 's avonds Champions Leaguevoetbal uitzendt. Een woordvoerster van de NPO spreekt tegen dat de operatie in gang is gezet om aan deze klacht van presentator Matthijs van Nieuwkerk tegemoet te komen.