Groningse aarde is boringen zat, weer een aardbeving
Woensdagochtend had de provincie Groningen opnieuw te maken met een lichte aardbeving. In de buurt van Losdorp werd een beving met een kracht van 1,8 op de schaal van Richter gemeten.
Het KNMI heeft dit bevestigd, meldt de zender RTV Noord.
De schok werd gevoeld om kwart over zes in de ochtend. Het epicentrum lag bij Losdorp, op drie kilometer diepte. Ook in Loppersum werd de aardschok gevoeld.
Aardschokken
Sinds vorige week donderdag is Groningen getroffen door een hele reeks van kleine en grote aardschokken. De bevingen hangen samen met de gaswinning in het gebied.
De discussie over aardgaswinning in Groningen is in eind januari in alle hevigheid losgebarsten toen minister Kamp (Economische Zaken) een onderzoek presenteerde naar de gevolgen van de boringen. Uit het onderzoek in opdracht van het ministerie van Economische Zaken blijkt dat Groningen zich moet gaan voorbereiden op zware aardbevingen die worden veroorzaakt door gaswinning.
Unieke reeks bevingen
Om het aantal bevingen in de toekomst terug te brengen, zou volgens de onderzoekers zo min mogelijk gas moeten worden gewonnen. Een aantal politieke partijen wil dat de gaswinning wordt teruggeschroefd, maar minister Kamp wacht op de uitkomsten van vervolgonderzoeken.
De reeks bevingen van de afgelopen tijd zijn een unicum. Het KNMI had wel vaker meerdere bevingen in korte tijd waargenomen in Groningen, maar niet met deze kracht.
Schatkist
De gaswinning in Groningen levert
de Nederlandse staatskas jaarlijks zo’n 10 miljard euro op.

Duurzaam
De Groene weg naar 2030. Harm Edens onderzoekt hoe we het beste en het snelste de doelen van het klimaatakkoord van Parijs kunnen halen.