20 procent meer wanbetalers bij autoverzekeraar
Het aantal wanbetalers bij Allsecur is vorig jaar met 20 procent toegenomen ten opzichte van 2010. Dat zegt Johan van den Neste, marketing directeur bij de autoverzekeraar.
Eén ding is duidelijk: het is geen pure onwil van de wanbetalers. "Mensen hebben gewoon moeite om hun rekeningen te betalen. De eerste rekening die ze niet betalen is de zorgverzekering, maar de autoverzekering volgt snel daarna", zegt Van den Neste. De verwachting is dat deze trend de komende jaren zal doorzetten.
Niet voor niets heeft Allsecur een scherp incassobeleid. "Wij zijn daar wel heel strikt op. We waarschuwen via een sms'je, maar als ze niet betalen worden ze op een gegeven moment opgezegd. Wel zit er ook voor ons een risico in: ze blijven rijden en dat risico blijft voor ons, zelfs als ze niet betaald hebben, binnen een bepaalde periode."
Deurwaarders
De Groep Gerechtsdeurwaarders Nederland (GGN) bevestigt dat dit beeld ook bij andere verzekeraars naar voren komt. Ze zijn door wetgeving al gebonden aan betaaltermijnen van twee maanden. "En dat is eigenlijk al heel raar, want niet betalen in die periode maar wel genieten is hetzelfde als meedoen met een loterij, je hebt niets gewonnen en je wilt je geld terug. Zestig dagen is lang genoeg", zegt Van den Neste.