'Miljoenenclaim tegen Hans Wiegel in de maak'
VVD-corryfee Hans Wiegel kan zich opmaken voor een miljoenenclaim. Bestuurders van vastgoedfonds Bouw State V bereiden een schadeclaim voor van minstens 2 miljoen euro.
- Actueel - Lees ook: Rechtbank legt voor 7 miljoen beslag op huizen Wiegel
Reden van de claim is dat Wiegel in zijn bijbaan als bestuurslid onvoldoende toezicht zou hebben gehouden op het beheer van het fonds. Dat bevestigde Chris Liesker van Liesker Legal dinsdag naar aanleiding van berichtgeving door Quote.
De bestuurders verwijten de oud-politicus dat hij een bancaire volmacht heeft gegeven aan vastgoedbeheerder Jonald Bouwhuis. Die gebruikte een deel van het geld dat hij in beheer had voor andere doeleinden danvastgoedinvesteringen.
Nadat Bouwhuis in 2009 in de financiële problemen was geraakt, kregen de 120 gedupeerde obligatiehouders van Bouw State V onder meer geen rente meer uitbetaald.
Wiegel is inmiddels ontslagen als bestuurder bij Bouw State V. Volgende maand wordt in een vergadering van de obligatiehouders besloten of er daadwerkelijk een schadeclaim tegen hem wordt ingediend.
Kort geding
Capita Fiduciary, de huidige beheerder van het vastgoedfonds, won vorig jaar al een kort geding tegen Bouwhuis voor een schadeclaim van 6 miljoen euro. Daarover loopt nog een bodemprocedure.
De bestuurders van Bouw State V vinden echter dat Wiegel ook verantwoordelijk is. "Wiegel had als bestuurder vooraf moeten ingrijpen en de transacties niet mogen toestaan'', aldus Liesker.