Nieuws12 jun '13 00:15Aangepast op 12 jun '13 06:23

Wethouder Rotterdam: sluiting Ibn Ghaldoun 'onvermijdelijk'

Auteur: Thijs Baas

De islamitische scholengemeenschap Ibn Ghaldoun kan het best de eer aan zichzelf houden en haar deuren sluiten. Dat meldde de Rotterdamse onderwijswethouder Hugo de Jonge dinsdagavond in het televisieprogramma Knevel en Van den Brink.

Volgens De Jonge is sluiting van de school een onvermijdelijke consequentie van de grootschalige fraude met examens die de afgelopen dagen aan het licht kwam. Dat sentiment wordt gedeeld in de Rotterdamse gemeenteraad: Leefbaar Rotterdam en VVD pleiten voor onmiddellijke sluiting van de school.

De lokale PvdA-fractie wil de school nog een kans geven. Wel moet er dan een bewindvoerder aan het hoofd komen te staan, die de school uit de problemen moet helpen. De school kwam in opspraak door de diefstal van minstens vijftien examens. De uitslagen werden geschrapt en de examens moeten volgende week overgemaakt worden. Woensdagmiddag beslist de inspectie voor het onderwijs over alle andere examenuitslagen.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen